Powiatowy Lekarz Weterynarii w Bełchatowie zaświadcza, że G.P.R. Suflidowo Sp. z o.o. prowadzi działalność w zakresie sortowania, pakowania i dystrybucji jaj. Zakład Pakowania Jaj jest zarejestrowany pod numerem identyfikacji weterynaryjnej 10015901 i znajduje się pod nadzorem Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej.

Kury w/w gospodarstwach utrzymywane są w systemach, które spełniają wymagania regulacji wchodzących w życie z dniem 01.01.2012 zgodnie z Dyrektywą Rady 1999/74/WE z dnia 19 lipca 1999 r. ustanawiającej minimalne normy ochrony kur niosek (Dz.U. UE L z dnia 3 sierpnia 1999 r.) oraz Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 15 lutego 2010 r. w sprawie wymagań i sposobu postępowania przy utrzymywaniu gatunków zwierząt gospodarskich, dla których normy ochrony zostały określone w przepisach Unii Europejskiej (Dz. U.10.56.344 z póź.zmian).


Related Posts

Aktualności

Prezentacja nowego kurnika

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z otwarcia największego w Polsce kurnika z wolnym wybiegiem dla 60 tysięcy kur. Więcej na temat samej uroczystości TUTAJ.

Aktualności

Światowy Dzień Jajka w Suflidowie

Światowy Dzień Jaja organizowany jest od 21 lat, zawsze w drugi piątek października. Pomysłodawcą tego święta jest Międzynarodowa Komisja ds. Jaj (International Egg Commission), a jego celem pokazanie wyjątkowych zalet jaj, ich roli w wyżywieniu ludzi na całym Read more…

Aktualności

Największy w Polsce kurnik z wolnym wybiegiem

Miło nam poinformować, że w dniu  dzisiejszym, tj. 15 września 2017 roku odbyło się uroczyste otwarcie największego w całym kraju kurnika z wolnym wybiegiem. Znajdzie się  w nim miejsce dla 60 tysięcy kur a każda Read more…